Paypal bilindiği gibi dünyanın en büyük online para transfer sistemidir ve ebay in bir alt kuruluşudur. Son yıllarda Türkiyedeki kullanıcılar tarafından'da büyük rağbet görmekte ve her geçen gün Türk kullanıcılar paypaldeki pazar paylarını arttırmaktadırlar.

Bir kaç ay öncesine kadar yaşadığımız en büyük problem paypal kullanarak kazandığımız paraları Türkiyedeki hesaplarımıza direk olarak çekemememizdi. Tüm işlemlerimizi aracılar vasıtasıyla yapıyoruz ve bunun sonucunda güvenilir olmayan takasçılarla eğer işlem yapmışsak paramızı alamama durumumuz bile oluyordu. Bunun dışında takas yapacak kişileri bile zor buluyorduk. Bu nedenle paypal Türk kullanıcılar tarafından rağbet görse bile çok hızlı bir atılım yapamıyordu.

Bu uygulama bir kaç hafta önceki paypal açıklamasıyla değişti. Paypal Türkiyeninde bulunduğu 25 ülkeye Kredi Kartı (sadece visa kart) aracılığıyla 4 - 7 gün içinde ödeme yapabileceğini duyurdu ve kısa sürede uygulama devreye girdi. Bu açıklamadan sonra ilk olarak bir deneme yaptık ve sonuçta paramızı paypalden 4 iş günü içinde kredi kartı hesabımıza çektik.

Şimdi paypal hesabınızdaki parayı kredi kartı hesabınıza aktarmak için yapmanız gerekenleri adım adım açıklıyoruz.

Paypal'de Kredi Kartımı Kullanarak Nasıl Para Çekebilirim?

1.) İlk olarak paypal hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki resimde belirtilen ( withdraw) linkine tıklayarak para çekme bölümüne giriş yapın.
Paypal para çekme - 1

2.) Bu aşamadan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki sayfa gelecektir. Burdaki iki seçenekten ilki bizim için değil çünkü hala paypal Türkiyedeki banka hesaplarına direk olarak ödeme yapmamaktadır, bu nedenle ikinci seçenekte kırmızı işaretle belirtilen yerdeki linke tıklayarak paypal hesabında kayıtlı olan visa kredi kartımıza para çekmek için üçüncü adıma geçmiş bulunuyoruz.

Paypal kredi kartına para çekme - 2

3.) Bu aşamada ise kartımıza ne kadar para çekmek istediğimiz ile ilgili bir sayfa geliyor. Burda dikkat etmemiz gereken günlük para çekme limitimizin maksimum $500 olduğudur. Bu miktarın üstündeki bir parayı tek seferde kartımıza çekemiyoruz. Resimdeki from this balance yazan yer paranın çekileceği paypal hesabındaki miktarı, amount yazan yerdeki işaretli kutucuğa çekmek istediğimiz para miktarını, son kısımdaki to yazan yerde ise parayı çekmek istediğimiz kartı seçiyoruz.

Paypal para çekme - 3

4.) Son aşamada ise paypal son kez bizden bilgilerimizin doğrulanmasını istiyor aşağıdaki resimde belirtilen butona tıklayarak bilgilerimizi gözden geçirdikten sonra para çekme işlemimizi bitiriyoruz.

Paypal kredi kartına para çekme - 4

Tüm bu aşamalardan sonra paypal 4 iş günü içinde veya maksimum 5 iş günü içinde paranızı kredi kartınıza yatırıyor. Aldığı komisyon oranları ise.
- $5 standart ücret
- %2.5 kur çevirme ücreti
- Bankamız genelde bunun için masraf almıyor fakat transferi yaptığınız günkü kur değil önemli olan paranızın kartınıza yatırıldığı günkü kur baz alınıyor.
Kredi kartınıza çektiğiniz parayı nakit avans olarak çekebilirsiniz tabiki burda unutulmaması gereken her nakit avans çektiğinizde bankanızın sizden bunun ücretini alacağıdır. Ne olursa olsun yapılan toplam masraflar tüm denemelerimizde %7 yi geçmemiştir buda komisyoncu ile transfer yapmaktansa paypalin kendi arayüzü ile güvenli bir şekilde para çekmemize olanak sağlamaktadır.