Firefox 3 Piyasaya Sunuldu

Yazılım ve Programlar Yorum Yok »

Internet Explorera karşı çok önemli bir konuma sahip olan ve piyasayı dengeleme görevi üstlenen mozilla firefox yeni sürümüyle kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Bizde yeni ürünü çok geçmeden indirip kullanma fırsatı yakaladık.

İlk olarak ürünü indirmek için yapmanız gereken Mozilla Firefox 3 sayfasına gidip firefox 3 sürümünü ücretsiz olarak makalenin devamı »

Out of Memory Hatası - PicBasic!

Yazılım ve Programlar 5 Yorum »

Microcode Studio ve Pic Basic Pro ikilisi ile pic programlama yapan kullanıcılar için bazı durumlarda insanın sinirlerini bozabilecek hatalar ile karşılaşabilmekteyiz. Bunlar içinde çok sık karşılaşılanlarda biride Microcode Studio ile derleme yapılırken oluşan memory hatasıdır. Şimdi bu hatayı be nasıl giderildiğini beraner inceleyelim.

Oluşan Hata: Fatal: out of memory (pbpw.exe) şeklinde bir uyarı alt tarafta bulunan assembling yazısının üst tarafındaki uyarı sekmesinde gözükür ve program derleme işlemini bitiremeden iptal eder! Bu durumda derlemeye devam edilemez çünkü oluşan makalenin devamı »

Pic Basic Pro ve MicroCode Studio Kurulumu

Yazılım ve Programlar 3 Yorum »

Özellikle pic programla ile uğraşanlar için bulunmaz bir derleyici olan picbasic pro ve bu derleyicinin kodlama kısmının yazıldığı microcode studio programının kurulum ve temel kullanım bilgileri aşağıda anlatılmaktadır.

MicroCode Studio Kurulumu

MicroCode Studio picbasic kodlarının yazıldığı editör olarak bilinmektedir. Çok kolay bir kurulum tekniği vardır. Kısaca anlatmak gerekirse;
1.) MicroCode Studio programının son sürümünü 2.3.0.0 buraya tıklayarak bilgisayarınıza yükleyiniz.
2.) Yüklediğiniz programı bilgisayarınıza install ediniz (kurunuz). Kurulum bittikten sonra program otomatik olarak PicBasic Pro derleme kurallarını arayacaktır fakat bunu henüz kurmadığınız için bu adımı atlayınız.

Pic Basic Pro Kurulumu

Kısaca bahsetmek gerekirse bu iki program birbirinden bağımsız olarak çalışamamaktadır. Picbasic pro sadece programlama ve derleme makalenin devamı »

CPU Z Kullanımı

Yazılım ve Programlar 3 Yorum »

Özellikle overclockçular için üretilmiş olan bu program sayesinde, işlemci hızları, ram hızları, fsb hızları ve daha birçok detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Aşağıda, programın kullanım ve kurulumu hakkında açıklamalar mevcuttur.

CPU Z Programının Kurulumu

1.) İlk olarak programı indirmek için cpuz programının ana tasarımını yapan cpuid teknik destek sitesindeki cpuz bölümünden programı yüklemeliyiz. Programı indirmek için buraya tıklayınız. Programın 1.43 sürümü en güncel sürümüdür. Eğer daha önceden 1.39 , 1.40, 1.41 ve cpuz 1.42 sürümlerini kullanıyorsanız onları silerek bu sürümü yükleyiniz.

2.) Bu aşamadan sonra karşınıza bilgisayarınıza yüklenen cpu-z-143.zip dosyasını açınız. Dosyayı açtıktan sonra kurulum için makalenin devamı »


Copyright © 2011 Genel Blog. Tüm Hakları Saklıdır.