Linklere Nofollow Ekleme - WordPress Eklentisi

Wordpress Eklentileri Yorum Yok »

Bilindiği gibi google'ın yaptığı son açıklamalardan sonra sitelerdeki link satış teknikleri ciddi biçimde değiştirildi. Google paid-links (paralı link) alım ve satışlarını bazı koşullar haricinde tamamen yasakladı bu koşullardan en önemliside linklerin PR (pagerank) için değil, hit için satılması koşuluydu.

Bunu gerçekleştirmek için linkler eklenirken a tagının içine rel="nofollow" kuralını eklemek gerekiyor. Normalde wordpress te link ekleme kısmında sadece title ve link bilgisi ile birkaç ilişki bilgisini girebiliyoruz. Nofollow bilgisinide girebilmek için ya kodda bir değişiklik yapmamız yada yeni bir eklenti kurmamız gerekiyor. Biz bu bölümde size iki şeklide anlatıyoruz.

Link Giriş Bölümüne Nofollow Seçeneğini Eklemek - Eklenti

WordPress'te mesaj yazarken paneldeki link ekleme makalenin devamı »

WordPress için Meta Tag Optimizasyon Eklentisi

Arama Motoru Optimizasyonu, Wordpress Eklentileri Yorum Yok »

WordPress kullanıcıları için geliştirilmiş olan bu paket ile makalelerimizin meta tag larını ayarlarken çok daha fazla esnek olabiliyor ve her makale için ayrı ayrı description, title ve keywords açıklamalarında bulunabiliyoruz.

All in One SEO Pack - Title ve Meta Tag Arama Motoru Optimizasyonu Eklentisi: Yukarıdada kısaca bahsettiğimiz gibi eklentinin ana görevi her bir makale için ayrı meta description ve meta keywords girmemize hatta makaleyi oluştururken girdiğimiz title ile tarayıcıda gözüken title ın birbirinden bağımsız olarak yazılabilmesini sağlamak.

Giriş: Öncelikle wordpress blog larında varsayılan şekilde geldiği zaman meta taglara dayalı hiçbir optimizasyon olmadığını görürüz. Halbuki arama motorları için özellikle description tagı olmak üzere meta ların önem taşıdığı bilinmektedir. Bu nedenle birçok modül bu optimizasyon için yapılmıştır fakat burda bahsedeceğimiz modül diğerlerinden daha güçlü ve çok daha esnek bir kullanım yeteneğine sahiptir.

Özellik ve Kabiliyetleri:
- Title tagını arama motorları için otomatik olarak optimize etmek - Girilmediği taktirde meta tagları makaleye göre otomatik olarak oluşturmak
- Her bir makale için meta description ve meta keywords ile makalenin devamı »


Copyright © 2011 Genel Blog. Tüm Hakları Saklıdır.