Paypal Artık Türkçe

Online Ödeme Sistemleri Yorum Yok »

Bu gün paypal ile kullanıcı bilgi girişimi yaparken çok sevindirici bir olay ile karşı karşıya geldim. Paypal ana sayfasından giriş yapacak iken karşıma makalenin devamı »

Paypal ile Para Gönderme

Online Ödeme Sistemleri 1 Yorum »

Paypal hesabınızdan başka bir paypal hesabına para yollamak için yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmaktadır.

Paypal Hesabınızdan Başka Hesaba Para Gönderme

1.) İlk olarak kullanıcı adı ve şifreniz ile paypal hesabınıza giriniz. Daha sonra üst menüde bulunan Send Money bölümüne tıklayarak para gönderme işlemine başlayınız. Aşağıdaki resimde tıklanması gereken yer belirtilmiştir.

Paypal para gönderme menüsü

2.) Paypal para gönderme menüsüne girdikten sonra karşınıza bir form gelecektir. Buradaki bilgileri aşağıdaki anlatıma göre makalenin devamı »

Moneybookers Hakkında Soru ve Cevaplar

Online Ödeme Sistemleri Yorum Yok »

Paypal ile birlikte çok büyük bir pazar payına sahip olan moneybookers, özellikle avrupa pazarında neredeyse lider konumdadır. Türk kullanıcılar tarafından da büyük çoğunlukla kullanılan moneybookers hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları aşağıdadır.

Moneybookers Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

» Moneybookers Nedir?
En kısa yoldan açıklamak gerekirse, online para transfer şirketlerinden bir tanesidir. İnternet üzerinden yapılan alışveriş ve birçok ödeme işleminde kullanılabilen ve ayrıca web sitelerinizde bir ürünü satarken sizinde kullanabileceğiniz bir sistemdir.

» Moneybookers'a Nasıl Üye Olabilirim?
Moneybookers'a üye olmak için Moneybookers resmi internet sitesine girerek sayfada bulunan şimdi kayıt ol seçeneğine tıklayıp üyelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Üyelik sırasında makalenin devamı »

Paypal Üyelik Anlatımı

Online Ödeme Sistemleri 14 Yorum »

Paypal online para transfer sistemine üyelik sırasında yapmanız gerekenler ve nasıl üye olacağınıza dair bilgiler aşağıda anlatılmaktadır.

PayPal Hesabı Nasıl Açılır?

1.) İlk olarak paypal'in resmi sitesi olan paypal.com girerek, paypal üyelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıdaki resimdede belirtilen Sign Up yazan linke tıklayınız.

PayPal Üyelik Başlangıç

2.) Bu aşamadan sonra karşınıza çıkan sayfadaki "Select the country or region where you live: Yaşadığınız Ülkeyi Seçiniz" bölümünden TURKEY: Türkiye'yi seçiniz bu makalenin devamı »

Paypal - Kredi Kartına Para Transferi

Online Ödeme Sistemleri 97 Yorum »

Paypal bilindiği gibi dünyanın en büyük online para transfer sistemidir ve ebay in bir alt kuruluşudur. Son yıllarda Türkiyedeki kullanıcılar tarafından'da büyük rağbet görmekte ve her geçen gün Türk kullanıcılar paypaldeki pazar paylarını arttırmaktadırlar.

Bir kaç ay öncesine kadar yaşadığımız en büyük problem paypal kullanarak kazandığımız paraları Türkiyedeki hesaplarımıza direk olarak çekemememizdi. Tüm işlemlerimizi aracılar vasıtasıyla yapıyoruz ve bunun sonucunda güvenilir olmayan takasçılarla eğer işlem yapmışsak paramızı alamama durumumuz bile oluyordu. Bunun dışında takas yapacak kişileri bile zor buluyorduk. Bu nedenle paypal Türk kullanıcılar tarafından rağbet görse bile çok hızlı bir atılım yapamıyordu.

Bu uygulama bir kaç hafta önceki paypal açıklamasıyla değişti. Paypal Türkiyeninde bulunduğu 25 ülkeye Kredi Kartı (sadece visa kart) aracılığıyla 4 - 7 gün içinde ödeme yapabileceğini duyurdu ve kısa sürede uygulama devreye girdi. Bu açıklamadan sonra ilk olarak bir deneme yaptık ve sonuçta paramızı paypalden 4 iş günü içinde kredi kartı hesabımıza çektik.

Şimdi paypal hesabınızdaki parayı kredi kartı hesabınıza aktarmak makalenin devamı »


Copyright © 2011 Genel Blog. Tüm Hakları Saklıdır.