ADSL Modem Alırken Dikkat!

Network ve İnternet Yorum Yok »

Ülkemizde internet altyapısının hızla yaygınlaşması ve fiyatlandırmada indirime gidilmesi sonucunda son yıllarda çok hızlı bir şekilde artış gösteren internet kullanımı ile Türkiye pazarında önemli elektronik ürünlerden biri haline gelen ADSL Modemler hakkında bazı teknik bilgileri ve ipuçlarını yazımızda bulabilirsiniz. ADSL modem alırken nelere dikkat edilmeli ve nasıl karar verilmeli gibi soruların yanıtını makalenin devamı »

ADSL Kota ve Borç Bilgileri

Network ve İnternet 42 Yorum »

Özellikle Limitli ADSL kullanıcıları için aylık ne kadar bantgenişliği harcadıklarını öğrenmek amacı ile telekom tarafından sunulan adsl kota sorgulama sayfasının kullanım şekli aşağıda anlatılmıştır.

ADSL Kota Bilgileri Nasıl Sorgulanır?

1.) İlk olarak Türk Telekom'un bu hizmet için hazırlamış olduğu sayfayı, buraya tıklayarak açınız. Sayfa açıldıktan sonra karşınıza şifre ve parolanızı girmek için bir ekran gelecektir.

2.) Karşınıza gelen ekrandaki Kullanıcı Adı bölümüne, telekomun size verdiği ve adsl modeminizde internet bağlantısı için kullandığınız kullanıcı adınızı sonunda @ttnet olmadan giriniz. Örnek olarak kullanıcı adınız denemedx@ttnet olsun sizin buraya girmeniz gereken kullanıcı adı denemedx olmalıdır. Şifre kısmına ise yine adsl modeminizde bağlantı için kullandığınız şifreyi girmelisiniz. Burada unutulmaması gereken, buradaki kullanıcı adı ve şifre, adsl modem yönetim paneline ulaşmak için kullandığınız şifre ve kullanıcı adı değildir.

Aşağıdaki resimde doldurulması gereken makalenin devamı »

ADSL Modem Soruları, Cevaplar ve Tavsiyeler

Network ve İnternet 7 Yorum »

ADSL Modemlerle İlgili Sorunlar, Çözümler ve Diğer Bilgiler

1.) ADSL Modem Admin (Kontrol) Paneline Nasıl Ulaşabilirim?
Bunun için yapmanız gereken işlem, modemi alırken yanında vermiş oldukları kitapçıkta belirtilen giriş adresini, tarayınızda çalıştırarak ve daha sonra yine kitapçıkta belirtilen adsl modem kullanıcı adı ve şifrenizi ekrandaki sitenilen yerlere girerek modeminizi yönetim paneline erişim sağlamış olursunuz. Gerekli giriş bilgilerini kitapçıktan bulamıyorsanız veya modemi kitapçığını kaybettiyseniz yapmanız gereken adsl modem markanız ile internette arama yapmanız ve bilgileri internetten bulmalısınız.

2.) ADSL Modemimi Yeni Aldım, Bağlantı Bilgilerimi Nasıl Girebilirim?
Böyle bir durumda yapmanız gereken 1 numaralı kısımda anlatılan yöntemle modeminize giriş yapmalısınız bu aşamadan sonra modeminizin kitapçığında anlatılan ayarları yapmanız ve en son kısımda size sorulacak olan bağlantı kullanıcı adınız ile bağlantı şifrenize, telekomdan size verilen kullanıcı adı ve şifrenizi girerek işlemi bitirmelisiniz. Bu ayarlar yapılırken, Türkiye standarlarında genel olarak kullanılan bağlantı ayarları aşağıdaki makalenin devamı »


Copyright © 2011 Genel Blog. Tüm Hakları Saklıdır.