Sayfa Tabanlı Optimizasyon

Arama Motoru Optimizasyonu Yorum Yok »

Arama motoru optimizasyon tekniklerinden bir tanesi de sayfa tabanlı optimizasyondur. Buradaki asıl amaç tüm siteyi optimize etmek için harcanması gereken zaman ve para yerine daha az harcama yapılarak sadece hedef kitleye ulaştırmak istediğimiz belirli sayfaları optimize etmektir. Sayfa optimizasyonunun avantaj ve dezavantajlarına bakacak olursak;

Avantajları:
» Sınırlı sayıda sayfa için optimizasyon yapıldığı için maddi yönden daha az harcama yapılarak istenilen sonuca ulaşılmaya çalışılır.
» Tüm sitenin aramam motorlarında üst sıraya çıkmasını beklemek çok uzun süre almaktadır. Bunun yerine sayfa tabanlı optimizasyonda üst sıraya çıkmak daha kolay ve daha kısa sürede olmaktadır.
» Uygulanacak kodlama ve tasarlama teknikleri belirli sayfalar üzeride yapıldığı için zaman tasarrufu sağlanmaktadır.
» Sayfa tabanlı optimizasyon teknikleri ile makalenin devamı »

Arama Motoru Optimizasyonunun Trafikteki Önemi

Arama Motoru Optimizasyonu 1 Yorum »

Bilindiği gibi arama motorları artık internet siteleri için vazgeçilmez trafik kaynakları haline geldi. Özellikle Google elinde bulundurduğu arama-trafik pastası ile webmasterlar için bulunmaz bir kaynaktır. Fakat hala birçok web tasarımcısı (wabmaster) arama motorlarının önemini özellikle anlamış değildir yada çok basit teknikler ile arama motorlarında (google, yahoo, msn, live, altavista, aol vs..) üst sıralara çıkmak istemektedirler. Makalemizde arama motoru optimizasyon tekniklerinin web siteleri için ne kadar önemli olduklarını örnekler vasıtasıyla anlatacağız.

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

En temel anlamdan açıklayacak olursak, web sitelerinin arama motorlarında üst pozisyonlara çıkması ve o pozisyonlarda kalması için sitenin tasarım, kodlama, içerik ve backlink gibi konularda optimize edilmesi diyebiliriz.

Günümüze aynı içeriğe sahip birçok website bulunmaktadır, kendi tasarladığınız yeni bir web sitesini arama motorlarında özellikle google da diğer sitelerden yukarıda çıkarmak için bu teknikleri kullanmak en akıllıca yok olacaktır. Aksi takdirde geri makalenin devamı »

WordPress için Meta Tag Optimizasyon Eklentisi

Arama Motoru Optimizasyonu, Wordpress Eklentileri Yorum Yok »

WordPress kullanıcıları için geliştirilmiş olan bu paket ile makalelerimizin meta tag larını ayarlarken çok daha fazla esnek olabiliyor ve her makale için ayrı ayrı description, title ve keywords açıklamalarında bulunabiliyoruz.

All in One SEO Pack - Title ve Meta Tag Arama Motoru Optimizasyonu Eklentisi: Yukarıdada kısaca bahsettiğimiz gibi eklentinin ana görevi her bir makale için ayrı meta description ve meta keywords girmemize hatta makaleyi oluştururken girdiğimiz title ile tarayıcıda gözüken title ın birbirinden bağımsız olarak yazılabilmesini sağlamak.

Giriş: Öncelikle wordpress blog larında varsayılan şekilde geldiği zaman meta taglara dayalı hiçbir optimizasyon olmadığını görürüz. Halbuki arama motorları için özellikle description tagı olmak üzere meta ların önem taşıdığı bilinmektedir. Bu nedenle birçok modül bu optimizasyon için yapılmıştır fakat burda bahsedeceğimiz modül diğerlerinden daha güçlü ve çok daha esnek bir kullanım yeteneğine sahiptir.

Özellik ve Kabiliyetleri:
- Title tagını arama motorları için otomatik olarak optimize etmek - Girilmediği taktirde meta tagları makaleye göre otomatik olarak oluşturmak
- Her bir makale için meta description ve meta keywords ile makalenin devamı »


Copyright © 2011 Genel Blog. Tüm Hakları Saklıdır.