Adsense İle Değişken Renkli Reklamlar

Adsense ve Adwords Yorum Yok »

Bazı sitelerde sayfayı her yenilediğinizde reklam bloğundaki google reklamlarının tablo, kenarlık, yazı ve link renklerinin değiştiğini görebilirsiniz. Bu reklam çeşidinin faydası ve nasıl yapıldığına ilişkin açıklama aşağıdadır.

Google Adsense İle Değişken Renkli Reklam Kurulumu

Herşeyden önce bu reklamları sitenize yerleştirmek için kullanabileceğiniz bir google adsense hesabınız olması gerekmektedir. Hesabınız yoksa kendinize bir google adsense hesabı açınız. Değişken renkli reklamları sitenize koymak için yapılması gerekenler sırasıyla aşağıda verilmiştir.

1.) İlk olarak AdSense Kurulumu menüsü altındaki İçerik için AdSense seçeneğine tıklayarak reklam seçim menüsüne geliniz. Girmeniz gereken yer aşağıdaki makalenin devamı »

Adwords İle CPM Tabanlı Reklamlar

Adsense ve Adwords 2 Yorum »

Google Adwords sistemi ile google arama sayfalarından veya içerik sitelerinden reklam satın alındığını birçoğunuz biliyorsunuz. Fakat bazı sitelerde adsense reklam gösterim kısmında sadece bir site reklamının tüm bloğu kapladığı görülmektedir. İşte bu reklamlar CPM tabanlı yani gösterim başına ödeme yaparak satın alabileceğimiz reklam türleridir. Birçok sitede bu tür reklamları satın aldığımız zaman daha fazla performans alabildiğimiz gözlenmiştir. Çünkü aynı reklam bloğunda birden çok reklam çıkacağına sadece sizin sitenizi reklamı büyük karakter ile gösterilmektedir. Aşağıdaki resimlerde cpm tabanlı reklamlarla ilgili örnekler görülmektedir.

Adwords CPM Reklam 468x60
468x60 boyutundaki CPM reklam gösterimi

Adwords CPM Reklam 728x90
728x90 boyutundaki cpm reklam gösterimi

Yukarıdaki örneklerde alınan reklamların daha etkili makalenin devamı »

AdSense İle Para Kazanma

Adsense ve Adwords 4 Yorum »

Web sitelerinizinden para kazanmak için kullanılan ana sponsorlardan bir taneside google adsene'dir. Sitenize gelen ziyaretçilerin, sitenize yerleştirdiğiniz reklamlara tıklaması veya bazı durumlarda gösterim başına bile para kazanabileceğiniz bir sponsordur. En büyük özelliği ise bağlı bulunduğu sayfayı analiz ederek, sayfaya uygun reklamları göstermek, bunun sonucundada daha çok tıklama ve daha çok para kazanmanızı sağlamaktadır. Bu uygulama ile aynı zamanda reklam verenlerinde hedef kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır.

Google Adsense İle Nasıl Para Kazanabilirim?

Adsense ile para kazanmak için yapmanız gereken öncelikle google adsene kayıt bölümü altındaki gerekli açıklamaları okuyarak google adsense üye olunuz. Üyelik işlemleri bittikten sonra yapılması gereken google'ın sizi onaylamasını beklemek olacaktır. Belirtilen linkte gerekli tüm detaylar verilmiştir. Aşağıdaki anlatımlarımız google adsense makalenin devamı »

Google Adsense Üyelik - Detaylı Anlatım

Adsense ve Adwords 5 Yorum »

Google'ın adsense sponsorluk sistemine üye olmak için yapmanız gerekenler ve gereksinimler aşağıda sıralanmıştır.

Google Adsense Üye Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

- İlk olarak çalışır durumda ve belirli bir ziyaretçi potansiyeline sahip (çok fazla olması veya bir sınırda olması şart değil) web sitenizin olması gerekmektedir.
- Daha önce adsense hesabınız var vede bu hesabınız belirli gerekçeler ile google tarafından engellendi (banlandı) ise, aynı isim ve bilgilerle google adsense üye olamazsınız.
- Bu maddelerin dışında google adsense üye olmak için herhangi bir engel veya şart bulunmamaktadır.

Google Adsense Nasıl Üye Olabilir ve Nasıl Hesap Açabilirim?

Yukarıda yazılmış olan maddelerdeki unsurları gerçekleştirdiyseniz aşağıda resimli şekilde nasıl adsense üye olacağınız anlatılmaktadır.

1.) Öncelikle google adsense üyelik sayfasına gitmek için buraya tıklayın ve bu aşamadan sonra aşağıdaki makalenin devamı »


Copyright © 2011 Genel Blog. Tüm Hakları Saklıdır.