Internet Explorera karşı çok önemli bir konuma sahip olan ve piyasayı dengeleme görevi üstlenen mozilla firefox yeni sürümüyle kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Bizde yeni ürünü çok geçmeden indirip kullanma fırsatı yakaladık.

İlk olarak ürünü indirmek için yapmanız gereken Mozilla Firefox 3 sayfasına gidip firefox 3 sürümünü ücretsiz olarak indir yazan butonu kullanmak olacaktır.

Firefox 3 kurulumu 2 ile aynı özellikte ve basitliktedir. Eski sürümü silmeden yeni sürümü kurup varolan tüm yer imleri, çerezler, tarama geçmişi, kayıtlı parolalar gibi özellikleri otomatik olarak aktarabilirisiniz.

Hızın Sembolü Firefox 3

Yeni sürümünde ön plana çıkan ve benim en çok ilgimi çeken özellik tarayıcının çalışma ve gösterim hızı olarak söyleyebilirim. Firefox 2 de bile varolan hızlı sayfa gösterimi ve program için hareketler bu sürümde çok daha hızlı hale getirilmiş. Ayrıca resmi sitesinde yazan 15.000 den fazla iyileştirme yapıldığ ıda, eski sürümdeki birçok eksik özelliğin düzgünleştirildiği anlamına geliyor.

Firefox 3 Tasarım ve Güvenlik

Yeni tarayıcının tasarımından söz edecek olursak. Eskisine oranla daha keskin ve daha net çizgileri üst menülerde, üst açılan menülerde ve özellikler kısmında görebiliriz. Tabi varsayılan tema için bu söylediklerimi kabul ediniz. Bunun dışına varsayılan temada sayfayı ileri ve geri kaydıran üst buttonlar çok hoş bir tasarıma sahip. Aşağıdaki resimde bunları görebilirsiniz.

Firefox 3

Yeni sürümdeki güvenlik iyileştirmeler ide ön plana çıkan özelliklerden bazıları! Son kullanıcı olarak bize sunulan ve kullanım sırasında güvenlik incelemeleri yaparken bize avantaj sağlayan site güvenlik bilgileri iconu güzel özelliklerden bir tanesi. Url kısmında sol tarafta yer alan icona tıklayarak sitenin güvenlik bilgileri ile ilgili detaylara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Örnek bir bilgiyi aşağıdaki resimde görüyorsunuz.

Firefox 3 Güvenlik

Yeni ürün hakkında kısaca fikirlerim budur. geniş bir inceleme yapmadığım için umarım bu kadar açıklama sizlere yeterli olmuştur. Yeni sürümü hemen indirip kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.